O nas arrow Wydarzenia
+ A | A -

Nie pamiętam hasła
Wydarzenia
Konferencja Ministerialna z okazji obchodów 10-lecia Wspólnoty Demokracji PDF Drukuj Email

08.08.2010  

W dniach 2-4 lipca 2010 r. w Krakowie odbyła się Konferencja Ministerialna z okazji obchodów 10-lecia Wspólnoty Demokracji, międzyrządowej koalicji państw o zasięgu globalnym, której głównym celem jest promowanie demokratycznych zasad oraz wzmacnianie demokratycznych norm i instytucji na świecie.

Europejski Instytut na rzecz Demokracji (EID) od lat wspiera działania młodych ludzi na rzecz budowania demokracji na świecie. Dlatego też wraz z Radą Atlantycką z USA (ACUS) przy wsparciu National Endowment for Democracy (NED) oraz Stałego Sekretariatu Wspólnoty Demokracji zorganizował sympozjum: „Młodzi Dyplomaci dla Demokracji” (Young Diplomats for Democracy), odbywające się w Krakowie równolegle do głównych wydarzeń rocznicowych. Uczestniczyli w nim młodzi ludzie z całego świata. Celem spotkania była wymiana doświadczeń w zakresie działalności na rzecz wspierania demokracji na świecie, szczególnie pomiędzy dyplomatami na początku ich kariery dyplomatycznej a młodymi demokratycznymi działaczami, często pracującymi w trudnych warunkach politycznych i społecznych. Młodzi uczestnicy sympozjum mieli też okazję uczestniczyć w oficjalnych obchodach Wspólnoty Demokracji, a także nawiązali kontakty, które będą kontynuowane i rozwijane poprzez założoną stronę internetową i popularne komunikatory.

Na zdjęciu: Uczestnicy YDD z Sekretarz Stanu USA Hilary Clinton

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie partnera projektu: http://www.acus.org/event/young-diplomats-democracy-symposium

Więcej zdjęć w galerii

 
DOROTA MITRUS, Prezes EID - w Komitecie Sterującym "Wspólnoty demokracji" PDF Drukuj Email

 07.06.2010

W grudniu 2009 Dorota Mitrus, Prezes Europejskiego Instytutu na rzecz Demokracji (EID), została zaproszona do zasiadania w Międzynarodowym Komitecie Sterującym Wspólnoty Demokracji. Dlatego też EID jest zaangażowany w organizację Konferencji Ministerialnej, która odbędzie się w Krakowie dn. 2-4 lipca br.
Konferencja zorganizowana z okazji 10-lecia powstania Wspólnoty Demokracji zgromadzi europejskie i amerykańskie osobistości działające na rzecz szerzenia demokracji na świecie, wielu Ministrów Spraw Zagranicznych krajów członkowskich Wspólnoty Demokracji wraz z delegacjami, liderów i działaczy demokratycznych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego świata.
Więcej informacji na:
http://community-democracies.org/index.php?option=com_content&view=article&id=154&Itemid=70&lang=en 

 
Tragedia w Smoleńsku PDF Drukuj Email

 10.04.2010

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki, Parlamentarzystów oraz pozostałych członków delegacji katyńskiej.
Jest to tragedia, która dotknęła nas osobiście nie tylko jako obywateli Polski, ale również jako przedstawicieli organizacji pozarządowej wielokrotnie współpracującej z Kancelarią Prezydenta RP oraz Parlamentem, w ramach projektów wspierających rozwój demokracji na świecie.
Obejmujemy modlitwą wszystkich zmarłych oraz ich rodziny, przyjaciół i współpracowników i składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Dorota Mitrus, Prezes Europejskiego Instytutu na rzecz Demokracji (EID) wraz z pracownikami

Łączymy się ze wszystkimi w pamięci o osobach, które zginęły w katastrofie samolotu prezydenckiego 10 kwietnia 2010 roku.
Wiele z tych osób znaliśmy z życia publicznego, a z niektórymi z nich łączyła nas bliska współpraca:

Jolanata Szymanek-Deresz - w drugim rzędzie pośrodku
Jolanata Szymanek-Deresz - w drugim rzędzie pośrodku
Jolanta Szymanek-Deresz - pierwsza z prawej
Jolanta Szymanek-Deresz - pierwsza z prawej
Przemysław Gosiewski - drugi z prawej
Przemysław Gosiewski - drugi z prawej
Władysław Stasiak
Władysław Stasiak
Władysław Stasiak - pierwszy z prawej
Władysław Stasiak - pierwszy z prawej
Władysław Stasiak -- pierwszy z prawej
Władysław Stasiak -- pierwszy z prawej

Oraz:

  • Mariusz Handzlik
  • Izabela Jaruga-Nowacka
  • Stanisław Komorowski
  • Maciej Płażyński
  • Jerzy Szmajdziński
  • Arkadiusz Rybicki
  • Wiesław Woda

Niech spoczywają w pokoju …

 
Międzynarodowa misja techniczna PDF Drukuj Email

10.12.2009 

Przedstawiciel Europejskiego Instytutu na rzecz Demokracji,  Marek Dominik Peda na zaproszenie National Democratic Institute (NDI) uczestniczył w międzynarodowej misji technicznej oceniającej przebieg zaplanowanych na 29 listopada 2009 roku wyborów prezydenckich, do Parlamentu Narodowego oraz wyborów władz lokalnych w Hondurasie.  W głęboko podzielonym społeczeństwie Hondurasu wybory budziły ogromne kontrowersje i misja ta miała na celu obiektywnie ocenić ich przygotowanie i realizację. Misja licząca 15 ekspertów z różnych krajów regionu i Europy obserwowała głosowanie oraz proces liczenia głosów w ok. 80 komisjach wyborczych na terenie całego kraju. Wkrótce po zakończeniu głosowania i ogłoszeniu wstępnych wyników Misja wydała oświadczenie, które dostępne jest na stronach NDI.
Aby przeczytać oświadczenie kliknij TUTAJ

 

 
Joe Biden w Polsce PDF Drukuj Email

 21.10.2009

Joe Biden podczas jednodniowej wizyty w Polsce spotkał się z nie tylko z prezydentem Lechem Kaczyńskim, premierem Donaldem Tuskiem oraz ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. 
Ponad 45 minut trwało spotkanie wiceprezydenta Stanow Zjednoczonych z liderami społeczeństwa obywatelskiego reprezentowanymi przez osiem organizacji pozarzadowych. Jedną z nich był Europejski Instytut na rzecz Demokracji. 

Głównym tematem rozmowy, odbywającej się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych była współpraca pomiędzy USA a Polską na rzecz krajow Europy Wschodnej i Eurazji.

gallery1

Na zdjęciu: Wiceprezydent Joe Biden z przedstawicielami polskich NGOs. Prezes EID Dorota Mitrus - pierwsza z prawej

 

Top!